Jeszcze większa łączność i łatwość obsługi, a także bliższe relacje z bardziej wydajną komunikacją między klientem, dealerem, producentem i partnerami to najważniejsze elementy strategii „Next step in farming”.
25 lat doświadczenia w obszarze cyfrowego rolnictwa: czas na kolejny krok
W 2023 roku CLAAS może pochwalić się ponad 25-letnią obecnością w cyfrowej technologii informacyjnej dla rolnictwa, zwłaszcza w obszarach rolnictwa precyzyjnego, dokumentacji online i łączności. Oprócz wprowadzonego w 1995 roku mapowania plonów w kombajnach LEXION, przełomowe dla branży kamienie milowe obejmowały założenie AGROCOM w 1994 r. (z oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem od 1997 r.), utworzenie spółki CLAAS E-Systems w Dissen oraz założenie 365FarmNet w 2013 roku. Teraz CLAAS wnosi swoje doświadczenie i wiedzę z tych obszarów do następnej generacji CLAAS connect, stopniowo łącząc wszystkie rozwiązania w przejrzysty i przyjazny dla użytkownika sposób na jednej opartej na chmurze platformie:
- Wszystkie informacje na jednej platformie z jednym CLAAS ID: niezależne od producenta zarządzanie maszynami i flotą, zarządzanie licencjami, dokumentacja i aplikacje rolnictwa precyzyjnego pod „jednym dachem” – z jednolitą obsługą.
- Kompleksowa łączność we wszystkich obszarach cyfrowego zarządzania maszynami, począwszy od procesu przedstawiania oferty i zakupu, poprzez zarządzanie danymi maszyn, aż po planowanie prac serwisowych, poradnik doboru środków smarnych i zamawianie części zamiennych, a także inne przydatne funkcje, takie jak cyfrowe instrukcje obsługi.
- Po raz pierwszy pełny przegląd wszystkich licencji: sygnały korekcyjne do zautomatyzowanego kierowania przez GPS PILOT, telemetria, wersje ISOBUS i wiele więcej.
- Szeroka integracja funkcji agronomicznych, takich jak mapowanie plonów, zarządzanie zadaniami oraz mapy potencjału i mapy aplikacyjne, a także dokumentacja.
- Dostęp do wszystkich aktualnych danych w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca - na smartfonie, tablecie i komputerze.
„Ogromny potencjał dla przyszłego rolnictwa tkwi w wykorzystywaniu wszystkich możliwości technicznych związanych z procesem produkcji rolnej. Wartość dodana często nie leży już w pojedynczym systemie, ale we wzajemnym połączeniu systemów w sieć. Dlatego też aby spełnić potrzeby klienta, CLAAS poprzez nową platformę connect zapewnia spójność wszystkich oferowanych przez firmę rozwiązań” – wyjaśnia Wolf-Christian von Wendorff, Senior Vice President Digital Business. „Dalszy rozwój koncentrował się zatem na prostej, przyjaznej dla użytkownika obsłudze z najlepszą możliwą przejrzystością, połączeniu odpowiednich portali, sklepów i funkcji na wspólnej platformie oraz dostępie do wszystkich obszarów i informacji za pomocą jednego identyfikatora. Wymagania te wdrażamy obecnie w CLAAS connect, zachowując jednocześnie do dziś intensywnie wykorzystywane funkcje platformy cyfrowej”.
Nowa platforma CLAAS connect zostanie wprowadzona we wszystkich regionach sprzedaży, w których dotychczasowa wersja platformy jest już dostępna. Na początek ma ona zostać udostępniona na 30 rynkach, w tym w krajach spoza UE, takich jak Ukraina, Australia, Nowa Zelandia i Argentyna. W planach są już kolejne regiony, w tym Ameryka Północna i Azja. „Tym samym koncepcja CLAAS connect staje się globalna. Dzięki bazowej technologii poprzez program partnerski CLAAS connect możliwe jest połączenie z CLAAS connect jeszcze większej liczby zewnętrznych dostawców i platform” – dodaje Georg Larscheid, Vice President Digital Business. „Tym samym klienci CLAAS mogą zawsze korzystać ze wszystkich zalet cyfrowego zarządzania maszynami w CLAAS connect – czy to wyłącznie w ramach naszej kompleksowo zintegrowanej w sieci platformy z powiązanymi licencjami, czy też za pośrednictwem połączonych systemów innych dostawców, które można wygodnie aktywować za pomocą menedżera połączeń”.