Najlepsza jakość paszy.
Odpowiedzialni pomocnicy.
Jakość paszy to czynnik decydujący o zdrowiu zwierząt hodowlanych. Przetrząsacz gra tutaj ważną rolę. Jest maszyną odpowiedzialną za jakość w procesie zbioru zielonek i dba nie tylko o utrzymanie wysokiej jakości paszy, ale może nawet ją poprawić. Dokładnie w tym celu skonstruowano VOLTO: wysoka jakość zbiorów i pasz.
Najwyższa jakość dzięki suszeniu warstwowemu.
Zbiór wysokiej jakości paszy wymaga równomiernego osuszania zebranych roślin. W tym celu VOLTO został wyposażony w zęby identycznej długości. Podnoszą one paszę w sposób warstwowy, gwarantując, że zostanie ona odpowiednio przemieszana. Dzięki temu materiał jest jednolicie rozrzucony, co zapewnia jego szybkie osuszenie.
Dłuższa żywotność dzięki równomiernemu obciążeniu.
Zaletą warstwowego podnoszenia paszy jest to, że zarówno przednie, jak i tylne zęby zostają jednakowo obciążone. Znacząco zwiększa to ich trwałość. Jeśli już trzeba wymienić ząb, to zawsze jest odpowiedni w zapasie. Dzięki temu, że obydwie części zębów mają identyczną długość, można je wykorzystywać do wirników obracających się w przeciwnych kierunkach.
Większa elastyczność dzięki ustawianemu kątowi rozrzutu.
W celu dostosowania maszyny do warunków pracy można ustawiać kąt rozrzutu w zakresie od 12° do 18°, w zależności od modelu. Oprócz tego zęby można obrócić o 7° w przód lub w tył – pozwala to uzyskać pożądany obraz rozrzutu.
Lepsza ochrona dzięki zabezpieczeniu przed utratą zębów.
W celu zapewnienia amortyzacji obciążeń zęby posiadają sprężyny o pięciu zwojach. Materiał o grubości 9,5 mm nadaje im wystarczającą sztywność, która gwarantuje czyste zgrabianie. Aby chronić zwierzęta oraz podążające za przetrząsaczem maszyny żniwne, każde z ramion przetrząsacza posiada zabezpieczenie przed utratą zębów. W razie pęknięcia zębów zapobiega ono ich odpadaniu, a dzięki trapezowemu kształtowi zabezpiecza przed owinięciem się przetrząsanego materiału.
Wydajny: przetrząsanie krawędziowe.
Zestaw do pracy na krawędziach pola zapewnia równomierne wysuszenie paszy. Tor jej lotu zamyka się poprzez obrót fartucha ograniczającego strefę pracy, co powoduje, że pasza pozostaje tam, gdzie powinna. Praca odbywa się zawsze z pełną szerokością roboczą oraz możliwe jest uniknięcie szkodliwego, ukośnego ustawienia kół jezdnych. Fartuch ograniczający przydaje się także podczas pracy w sianie. Jego zastosowanie pomaga w oznaczaniu już przetrząśniętych miejsc i eliminuje podwójne przejazdy.
Ruchomy: pozycja do nawrotów.
W pozycji do nawrotów maszyna przemieszcza się nad już obrobionymi miejscami. Ta funkcja nadaje się także do pokonywania niewielkich skarp i do cofania maszyną.
Skuteczny: przekładnia do pokosów nocnych.
W przypadku pracy w sianie i w krótkich oknach czasowych istotne jest także układanie nocnych pokosów. Siano przyjmuje wtedy mniej wilgoci i schnie szybciej. Do tego celu stosuje się przekładnię redukcyjną zmniejszającą liczbę obrotów wirników o ⅓. Materiał jest układany w większą liczbę mniejszych pokosów.